טוען...

עוד מידע
Webisoft Media

התקשר עכשיו
0509-55-111-6

קוד פתוח?

מערכת קוד פתוח לא לכל אחד

מערכת המבוססת קוד פתוח לא לכל אחד!

מערכת פתוחה הינה מערכת המפותחת ע"י מספר משתמשים כאשר הקוד למערכת מפורסם בגלוי וכל אחד שמקבל רישיון בכל מקום בעולם יכול לכתוב לשפר ולהוסיף דברים למערכת. WORDPRESSורבות ממערכות התוכן הקיימות בשוק כיום הינה מערכת שמפותחת בקוד פתוח. ככזאת המערכת  נשענת על קהילת מפתחים שמטרתה לייצר עבורכם רכיבים ותבניות שייושמו באתר שלכם וישמשו אתכם.

שיטת פיתוח בקוד פתוח נועדה בעיקרה לחסוך עלויות פיתוח ע"י החברה שבבעלותה המוצר. ערך מוסף שמתקבל בעקבות אופי המוצר וריבוי המתכנתים שמפתחים אותו הינו, מערכת יצירתית ולעיתים חדשנית.

מדוע אנו טוענים שמערכת המבוססת קוד פתוח אינה מתאימה לכל אחד ולכל אתר?

כפי שכבר הזכרנו מערכת פתוחה מפותחת ע"י קהילת מפתחים כאשר כל רכיב (Plug-in) במערכת נבנה ע"י מתכנת אחר ומשתלב ברכיבים אחרים. ניתן בקלות להבין שבמערכת הבנויה ממאות ואלפי רכיבי תוכנה שתוכנתו ע"י מתכנתים שונים תתכן בעיית יציבות. כאשר מספיק שרכיב אחד במערכת לא מתפקד מסיבה זאת או אחרת ומיד תווצר תגובת שרשרת של כשלון הרכיבים שלהם ממשק איתו.

מדינת ישראל נתונה למתקפות סייבר על בסיס יומי, רק לא מזמן (07.04.2016) הכריז אנונימוס על מתקפת הסייבר השנתית שלו על אתרים ישראליים, מתווספת לכך העובדה שככל שמערכת פופלארית יותר יש לפורצים אינטרס להשקיע משאבים רבים יותר לפרוץ אותה.

היות ובמערכת פתוחה אינך מכיר ולעולם לא תוכל להכיר את המפתחים, כל רכיב תוכנה במערכת יכול בקלות לאפשר כניסה לתוך מערכת לניהול התוכן שלך. פריצה כזו יכולה בקלות רבה לגרום לנזק תדמיתי וכספי גדול. אתר cvedetails לדוגמא מונה עשרות רבות של רכיבי תוכנה בעייתיים בWORDPRESS שעלולים להוות סיכון אבטחתי ועלולים לשמש פורצים פוטנציאליים.

במערכת פתוחה בה כל משתמש בוחר באיזה רכיבים להשתמש ובאיזו לא האחריות לאבטח את האתר מוטלת על המשתמש. באחריותך להבין אילו איומים קיימים על האתר שלך, אילו רכיבי תוכנה עלולים להיות בעייתים ואילו רכיבים קיימים על מנת למנוע אפשרות לנצל את נקודות התורפה ברכיבים הבעייתיים, "מבולבלים, גם אנחנו".    

אחד היתרונות הגדולים של פיתוח במערכת פתוחה היא האפשרות לייצר אתר סביר מבלי הוצאות כספיות משמעותיות עם טענה זו אין וויכוח כנראה שבפיתוח מסוג זה תוכל להיות בעלים גאה של אתר סביר שנראה בדיוק כמו עשרות מיליוני האתרים הסבירים האחרים שקיימים ברחבי הרשת. על מנת לשדרג את המראה ומערכת הניהול באתר שלך תצטרך כנראה להשקיע לא מעט משאבים פיננסיים וזמן פיתוח שסביר שהעלות לאורך זמן תתברר כלא כדאית לעומת פיתוח תפור למידותך.

בכל שדרוג גרסת דפדפן (Browser) לגרסה חדשה יותר, תמיד יכולה להתגלע בעיית תאימות באתר, ללקוחותינו בWebisoft Media אנו מטפלים בבעיות אלו כחלק משירות שאנו נותנים בחינם. במערכת הבנויה בקוד פתוח בעיות התאימות קשות יותר לטיפול. הדבר נובע מהעובדה שיתכן שרכיבים רבים במערכת פשוט לא יעבדו ויהיה צורך להחליפם ברכיבים עובדים אחרים שלא בהכרח יהוו התאמה מושלמת למבנה הרצוי במערכת לניהול התוכן. כך שפעמים רבות כמו בכל מוצר מדף לא תמיד תקבל בדיוק מה שתרצה ולפעמים באמצע הדרך תמצא את עצמך מתפשר שוב ושוב על יכולות.

בעית שדרוגי הדפדפן אינה הבעיה היחידה לה ניתן לצפות גם המערכת עצמה עוברת שדרוגים. לאחר שתתקין את המערכת תקבל מבול של עדכונים לגבי התבנית שבחרת ומפעם לפעם תקבל עוד ועוד עדכונים. חשוב להבין שהעדכונים אינם לוקחים בחשבון את הקסטומיזציה שביצעתם כבר באתר שלכם ובהרבה מהפעמים תמצא שהעדכון שינה בצורה משמעותית את מבנה הDATABASE דבר שבהכרח יגרום לפגיעה משמעותית מאוד בתוכן הקיים במערכת. נכון רוב המערכות הפתוחות וגם WordPress מאפשרות לבצע גיבויי לאתר בכל שלב שתרצה אך אם בטעות שכחת לגבות, היה מוכן להישאר במשרד לשעות עבודה נוספות להחזרת התכנים למקומם במקרה הטוב וכתיבתם שוב מחדש במקרה הפחות טוב.

לסיכום, פיתוח במערכת קוד פתוח אינו גרוע וכראיה מרבית האתרים באינטרנט בנויים בשיטה זו. עם זאת פיתוח בשיטה זו טומן בחובו לא מעט בעיות שכדאי וחשוב לדעת לפני שבוחרים באתר מסוג זה. אנחנו בWebisoft Media  מציעים לכם מערכת שונה, מערכת שבה אנו מכירים כל שורה ושורה בקוד, פשוט כי כתבנו אותו.  מערכת יציבה, מערכת בטוחה, מערכת מותאמת לך ולמידותך. אנחנו עובדים קשה בכדי שאתה תרגיש בידיים יציבות ובטוחות.

Webisoft Media...

                                                                                    webisoft Media

 

אתרי תדמית, אתרי מכירות ומערכות אינטרנט מתקדמות

ווביסופט מדיה - פתרונות אינטרנט לכולם